Haber Detayı
06 Mart 2021 - Cumartesi 11:12
 
Sincan'da 177 Noktada Ücretsiz Wi-Fi Hizmeti Sunuluyor
Sincan Belediyesi, ilçe genelinde 120 noktada sürdürdüğü ücretsiz Wi-Fi hizmetini 177 noktaya taşıdı. Belirlenen yerlerde her gün binlerce kişi ücretsiz şekilde internete bağlanabiliyor.
Sincan Haberi
Sincan'da 177 Noktada Ücretsiz Wi-Fi Hizmeti Sunuluyor

Sosyal belediyecilik anlayışıyla, insan odaklı hizmet ilkesinden hareketle Türkiye’nin örnek belediyelerinden biri olmayı hedefleyen Sincan Belediyesi, ücretsiz internet hizmetinin kapsamını genişletti.

Vatandaşların yaşam kalitelerini artırmak, ülke-dünya gündemini güvenli ve ücretsiz olarak takip edebilmelerini sağlamak, eğitime destek olabilmek amacıyla Sincan genelinde oluşturulan ücretsiz internet noktalarının sayısı 177’ye yükseldi. Kablosuz internetten günde yaklaşık 4 bin 500 kişi faydalanıyor.

 

Sincan’a Yakışır Hizmetler

Vatandaşlar parklar, millet kıraathaneleri, konaklar ve belediye hizmet binalarından internete girebiliyor. Bacı, Çiçektepe, Esenler, Girmeç, Türkobası, Ücret Mahallerinde de vatandaşlar bu hizmetten yararlanıyor. Sincanlılar akıllı telefonlar ve taşınabilir bilgisayarlar aracılığıyla ücretsiz internete bağlanıp her türlü bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyor. İnternete bağlanmak için cep telefonu numaraları ile giriş yapılması yeterli.

Ayrıca Sincan Belediyesi uzaktan eğitim sürecinde olan ancak evlerinde Eğitim Bilişim Ağı'na (EBA) giriş imkânı olmayan öğrenciler için EBA Destek Noktaları oluşturdu. Abdurrahim Karakoç, Evliya Çelebi Millet Kıraathaneleri ile Zeytindalı Kültür Merkezinde öğrencilere 3 farklı noktada hizmet verilmeye devam ediliyor. Öğrenciler www.sincan.bel.tr internet adresinden randevu alarak kıraathanelere giriş yapabilir.

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, “Çağımızda birçok konuda bilgilenmek amacıyla kullanılan interneti, ücretsiz ve güvenli bir şekilde vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz. Sincanımızın 177 noktasında her gün binlerce kişi ücretsiz bir şekilde internete bağlanıyor. Vatandaşlarımız belirlenen bu noktalarda gönüllerince her türlü bilgiye ulaşabilir.” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, 177, Noktada, Ücretsiz, Wi-Fi, Hizmeti, Sunuluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı