Haber Detayı
15 Aralık 2020 - Salı 11:48
 
Sincan'da Hz. Mevlana İçin Anma Töreni
Sincan Belediyesi, Türk ve İslam dünyasının en büyük mutasavvıflarından Mevlana Celaleddin Rumi’yi vefatının 747. yıl dönümünde andı.
Sincan Haberi
Sincan'da Hz. Mevlana İçin Anma Töreni

Öğretileri ile tüm dünyada ilgi uyandıran düşünce adamı ve büyük mutasavvıf Mevlana Celaleddin Rumi, vefatının 747. yılında törenlerle anılıyor. Sincan Belediyesi de Mevlana için bir anma programı düzenledi.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle tüm kültür ve sanat etkinliklerini dijital ortama taşıyan Sincan Belediyesi, çalışmalarına her geçen gün yenilerini ekliyor. “ekultur.sincan.bel.tr” internet adresinden yayınlanan eğitici ve öğretici videolar, hem çocuklara hem büyüklere hitap ediyor. Özel günler için de ayrı bir çalışma yürütülüyor.

Hz. Mevlana’nın 747. Vuslat Yıldönümü Anma Etkinliği de internet üzerinden yayınladı.

 

SEMAZENLER BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Manevi duyguların doruğa çıktığı etkinlikte, izleyiciler unutulmaz anlar yaşadı. Anma etkinliği kapsamında Ankara Tasavvuf Müziği ve Sema Topluluğu Beyâti Mevlevi Ayini düzenledi. Kur’an-ı Kerim okundu, semazenlerin muhteşem gösterisi de ilgiyle izlendi. Anma töreni kısa sürede yüzlerce kişi tarafından izlenerek büyük beğeni topladı.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, Hz., Mevlana, İçin, Anma, Töreni,
Yorumlar
Haber Yazılımı