Haber Detayı
30 Nisan 2021 - Cuma 21:11
 
Sincan'da Kartpostallık Görüntüler Ortaya Çıktı
Sincan’da ismi şarkılara da konu olan, ilçenin simgesi olan laleler açtı. Sincan baharın gelmesiyle beraber bambaşka bir görünüme kavuştu.
Sincan Haberi
Sincan'da Kartpostallık Görüntüler Ortaya Çıktı

Sincan Belediyesi bir taraftan prestij projelerle ilçeyi zenginleştiriyor, bir taraftan da estetik dokunuşlarla ilçenin güzelliğine güzellik katıyor.

Yıllar önce göçmenler tarafından Sincan'a getirilen laleler zamanla şehrin simgesi haline geldi. Sincan Belediyesi lale geleneği yaşatmak için çalışıyor.

 

Lale soğanları kışın toprakla buluşuyor

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kış sezonunda bin bir emek verilerek dikilen laleler baharı müjdeliyor. Nisan ayıyla birlikte açmaya başlayan laleler, seyrine doyum olmaz manzaralar yaşatıyor.

 

Sincan’a 400 bin lale ve 100 bin sümbül dikildi

Rengarenk görüntüsüyle kendisine hayran bırakan laleler, Sera Park başta olmak üzere Sincan'daki park ve yeşil alanları adeta cennetten bir köşeye çevirdi. Sadece laleler değil şehrin dört bir tarafına dikilen sümbüller de mis kokusuyla adeta büyülüyor. İlçeye bu yıl toplamda 400 bin lale ve 100 bin sümbül dikilerek Sincan’ın güzelliğine güzellik katıldı. 

Resim

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, Kartpostallık, Görüntüler, Ortaya, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı