Haber Detayı
11 Şubat 2021 - Perşembe 20:25
 
Sincan'da Kültür-Sanat Dijital Platformlarda
Sincan Belediyesi kültür sanat etkinliklerine dijital ortamda da devam ediyor.
Sincan Haberi
Sincan'da Kültür-Sanat Dijital Platformlarda

Sincan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, "EvdeKal" çağrısıyla evlerinde kalan çocuk ve yetişkinler için bir çok tiyatro eserini ve sergiyi online ortama taşıdı. Belediyenin kendine ait web sitesinden birçok tiyatro ve e-sergi vatandaşların beğenisine sunuluyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kültürel aktivitelere ara verilmişti. Sincan’da da birçok kültür ve sanat etkinlikleri ertelenirken, "EvdeKal" çağrısı nedeniyle evlerinden çıkamayan çocuk ve yetişkinliklere yönelik hazırlanan tiyatro eserleri elektronik ortama taşınarak Sincan Belediyesinin internet sitesi üzerinden gösterime başlandı. Çocuk Oyunları, Yetişkin Tiyatrolar, Geleneksel Tiyatrolar, Sahne Gösterileri ve Masal Dünyası kategorilerinde Aşuk Maşuk’tan Hacivat ile Karagöz’e, Sarı Elma Masal Dünyası’ndan Karabağ İçin Söyle sahne gösterisine, Nasrettin Hoca’dan yetişkin tiyatro oyunlarına kadar birçok başarılı eser tiyatro salonuna gitmeden vatandaşların evine taşınmış oluyor.

 

E-Sergi’de Dijitale Taşındı

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitler sunan "Bir Hilal Uğruna Mehmet Akif" dijital fotoğraf sergisi ve birçok sergide Sincan Belediyesi tarafından ekultur.sincan.bel.tr adresinde vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, Kültür-Sanat, Dijital, Platformlarda,
Yorumlar
Haber Yazılımı