Haber Detayı
11 Nisan 2021 - Pazar 09:39
 
Sincan'da Nikahlar İnternetten İzlenebiliyor
Sincan Belediyesi, dünya evine girecek çiftlerin heyecanına ortak oluyor. Çiftler yeni bir hayata adım atarken, bu özel güne katılamayan yakınları "seyret.sincan.bel.tr" adresinden nikah törenini canlı olarak seyredilebiliyor.
Sincan Haberi
Sincan'da Nikahlar İnternetten İzlenebiliyor

Sincan’da Kamera Sistemi 9 Yıl Önce Kuruldu

Sincan Belediyesi, ilçeyi güvenlik kameralarıyla donattı. Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından 2012 yılında hayata geçirilen proje kapsamında 235 farklı noktada bin 500 kamera Sincan’ı an be an kaydediyor, böylece ilçe sakinlerine huzurlu bir ortam sağlanıyor. Turistik mahiyetteki kameralar, "seyret.sincan.bel.tr" adresinden ve Sincan Belediyesi mobil uygulaması üzerinden canlı olarak seyredilebiliyor. Memleketini özleyenler canlı kameralar ile bir nebze de olsa memleket hasreti giderebiliyor.

 

Çiftler Canlı Yayında “Evet” Diyor

Sincan Belediyesi dünya evine girecek çiftlerin heyecanına da ortak oluyor. Nikah törenlerinin internetten izlenebilmesi amacıyla nikah salonlarına kamera sistemi yerleştiren Sincan Belediyesi’nin bu uygulaması özellikle pandemi döneminde büyük beğeni topladı. Bir çok belediyeye de örnek olan nikah salonundaki kamera sistemi

 

 Ailelerden de tam not aldı.  

Nikah salonunda iki kamera çekim yapıyor. Bu kameralardan bir tanesi gelin-damat masasını gösterirken, diğeri ise davetlileri gösteriyor. Böylece pandemi döneminde nikahlara katılamayan aileler, gelin ve damadın en mutlu anları uzaktan izleyerek heyecanlarına ortak oluyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, Nikahlar, İnternetten, İzlenebiliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı