Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 10:32
 
Sincan'da 'Organ Bağışı ve Doku Nakli'ne Özel Program
3-9 Kasım “Organ ve Doku Bağışı Haftası” nedeniyle Sincan Nefise Andiçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde özel bir program gerçekleştirildi.
Sincan Haberi
Sincan'da 'Organ Bağışı ve Doku Nakli'ne Özel Program

Sincan’da bulunan Nefise Andiçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde “Organ ve Doku Bağışı Haftası” konulu programa başta öğrenciler olmak üzere yoğun bir katılım oldu. Törene Sincan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Elmas, İlçe Daire Amirleri, Okul yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldılar.

Oldukça beğeni kazanan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Nefise Andiçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mevlüt Köksal’ın günün anlam ve önemini belirten açış konuşmasıyla devam etti. Okulun Sağlık Hizmetleri Alan Öğretmeni Seyran Tunçer’in yazıp yönettiği ve herkes tarafından çok beğenilen “Umut Bekleyen Bedenlere Can Olmak mı, Yoksa Çürüyüp Toprak Olmak mı?” temalı “Bir Kalp Ağrısı” adlı skeç sahnelendi.

“Organ Bağışı” konulu sokak röportajlarının gösteriminin ardından Sağlık Bakanlığı Organ Nakli Koordinatörlerince bilgilendirme sunumu yapılarak (Beyin ölümü nedir? Dinin organ bağışına bakış açısı, nasıl organ bağışlayabilirim?) sorularına cevap arandı. Programda ayrıca böbrek nakli olmuş 19 yaşındaki bir genç ve annesi ile kısa bir söyleşi gerçekleştirilerek sürecin zorluklarına dikkat çekildi. Program öğrencilerin canlı müzik performansları ile sona erdi.

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Sincan'da, 'Organ, Bağışı, ve, Doku, Nakli'ne, Özel, Program,
Yorumlar
Haber Yazılımı