Haber Detayı
25 Şubat 2021 - Perşembe 11:01
 
Sincan'da Ova Çayı Yeni Yüzüne Kavuşuyor
Yaptığı dev yatırımlarla adından sıkça söz ettiren Sincan Belediyesi, doğal güzellikleriyle bilinen Ova Çayı’nı ilçe turizmine kazandıracak. Ova Çayı etrafına inşa edilecek yürüyüş yolları, restoranlar, spor sahaları, mesire, konser ve festival alanları ile bölge bambaşka bir görünüme kavuşacak.
Sincan Haberi
Sincan'da Ova Çayı Yeni Yüzüne Kavuşuyor

Ova Çayı Rekreasyon Projesi

Daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Sincan için çalışan Sincan Belediyesi, ilçenin güzelliğine güzellik katacak yeni projelerle göz dolduruyor. Bu projelerden bir tanesi de Ova Çayı Rekreasyon Projesi. Proje ile tarihi ve doğal güzelliklere sahip bölge yepyeni bir görünüme kavuşacak.

Ova Çayı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ederken; bölgeye yürüyüş parkurları, bisiklet yolları, spor sahaları, açık-kapalı düğün mekanları, restoran, kütüphane, idari bina, luna park, mesire, konser ve festival alanı gibi çok sayıda sosyal ve kültürel yapı inşa edilecek. Bölgedeki göletler gerekli bakımları yapıldıktan sonra kullanıma açılacak.

Ova Çayı ve Ankara Çayı ıslahı konuları Devlet Su İşleri Başkanlığında masaya yatırıldı. Toplantıya DSİ 5. Bölge Müdürü Dr. Murat Alp, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan ve diğer yetkililer katıldı. Toplantıda bundan sonra atılacak adımlarla ilgili istişarelerde bulunuldu.

 

Proje Tamamlanınca Bölge Cazibe Merkezi Olacak

Ova Çayı Rekreasyon Projesiyle birlikte bölge cazibe merkezi haline dönüşecek. Bölgeye akın edecek yerli ve yabancı turistler tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmenin yanı sıra; nezih, yemyeşil bir ortamda vakit geçirmenin keyfini çıkaracak.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, Ova, Çayı, Yeni, Yüzüne, Kavuşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı