Haber Detayı
06 Mayıs 2021 - Perşembe 22:58
 
Sincan'da Sinek ve Haşerelerle Mücadeleye Devam
Tam kapanma dönemimde önlemlerini iki kat arttırarak dezenfekte seferberliğine devam eden Sincan Belediyesi, halk sağlığına zararlı olan sinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışması başlattı.
Sincan Haberi
Sincan'da Sinek ve Haşerelerle Mücadeleye Devam

Sincan Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte tüm cadde ve sokaklarda haşere ve larvaların üreme kaynaklarına yönelik ilaçlama çalışması başlattı. Daha sağlıklı ve temiz bir ilçe için çalışan Sincan Belediyesi, halk sağlığını korumak adına haşere ve karasinekle mücadele ediyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri sahada olağanüstü bir çalışma yürütüyor. Tam kapanma ile birlikte bir taraftan ilçe genelinde dezenfekte seferberliği hız kazanırken, bir taraftan da ekipler haşere ve sineklerin kontrolsüz üremelerinin önüne geçmek için ilaçlama yapıyor.

Ekipler holder cihazı ile parklarda, mistblower ile sokaklarda sinek ve haşereyle mücadele ediyor. Köylerde ekolojik dengeye zarar vermemek için uçkun çalışması yapılmıyor, sadece karasinek ve sivrisineklere yönelik larva çalışması yürütülüyor.

Kullanılan ilaçlar insana ve doğaya zarar vermiyor, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı biyosidal ilaçlar kullanılıyor. Sincan Belediyesi vatandaşlardan gelen talepleri de dikkate alıyor, gelen şikayetlere göre açık alanlarda ilaçlama çalışması başlatılıyor. İlaçlama faaliyetlerinin yıl boyunca devam etmesi planlanıyor.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'da, Sinek, ve, Haşerelerle, Mücadeleye, Devam,
Yorumlar
Haber Yazılımı