Haber Detayı
10 Ekim 2014 - Cuma 00:27
 
Sincan'da Kentsel Yenileme Görüşmeleri Başlıyor
Sincan yenileniyor, görüşmeler başlıyor. Saraycık ve Ulubatlı Hasan Mahallelerindeki Kentsel Yenileme Projesi tamamlandı, sıra vatandaş görüşmelerine geldi.
Sincan Haberi
Sincan'da Kentsel Yenileme Görüşmeleri Başlıyor

Kentsel Yenileme görüşmeleri başlıyor. Yıllardır kanayan yara haline gelen Saraycık ve Ulubatlı Hasan Mahallelerine sonunda neşter vuruluyor. 3 yıldır devam eden çalışmalar sonunda proje tamamlandı ve Sincan Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi arasında kesin protokol imzalandı. Vatandaşlarında büyük ilgi gösterdiği protokol imza törenin ardından vatandaş görüşmelerine hazırlanan Sincan Belediyesi, bayram sonrasında görüşmelere başlıyor. 4 ay sürecek olan görüşmeler için ilk etapta yer alan hak sahiplerine davet mektupları da gönderiliyor. Ulubatlı Hasan Mahallesinde 529, Saraycık Mahallesinden ise 500 hak sahibi ile masaya oturacak olan Belediye, ilk grupta 1029 hak sahibi ile görüşecek.  

 

 

GÖRÜŞMELER BAŞLIYOR

 

Sincan Belediyesi, vatandaş görüşmelerine başlıyor. 4 ay sürecek olan görüşmelerde toplamda 4800 hak sahibi ile görüşülecek. 9 grupta yapılacak görüşmeler de Saraycık Mahallesi’nde bulunan 2836 Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde ise 1964 hak sahibi ile görüşülecek. Görüşmelerin bitiminde yenilemenin ilk kazması vurularak Toplu Konut İdaresi ve Sincan Belediyesi Ulubatlı Hasan ve Saraycık Mahallerindeki yenilemenin startını verecek.

 

Grup grup görüşmelere çağrılacak olan hak sahiplerinin hangi grupta yer aldıklarını öğrenmeleri için ise Sincan Belediyesi, Kentsel Yenileme Görüşme Ofisi, Ulubatlı, Fatih ve Saraycık Mahalle Muhtarlıklarına gitmesi ya da http://www.sincan.bel.tr adresine girmeleri gerekiyor. 30 gün boyunca burada askıda kalacak olan listelerde grubunu öğrenen vatandaşlar ise 263 89 69 nolu telefonu arayarak görüşme için randevu alması gerekiyor. Randevusunu alan hak sahibi o gün ve saatte Atatürk Mahallesi Polatlı-2 Caddesi Kazım Karabekir Parkı içindeki Kentsel Dönüşüm Ofisine giderek görüşmesini yapabilecek.

 

Sessiz, titiz ve hummalı bir çalışmanın sonucunda vatandaş görüşmelerine geldiklerini ifade eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna; “Ulubatlı Hasan ve Saraycık Mahallelerimizdeki proje çalışmalarımız son erdi, artık vatandaşımız ile görüşmeye başlıyoruz.  Görüşmeler ne kadar kısa sürede tamamlanırsa yenilemede o kadar çabuk başlayacak. Vatandaşımızla el ele Sincan’ın çehresini yenileyeceğiz.” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan, yenileniyor, görüşmeler, başlıyor, Saraycık, Ulubatlı, Hasan, Mahalleler
Yorumlar
Haber Yazılımı