Haber Detayı
24 Mart 2016 - Perşembe 04:26
 
Susuz'da 7 Bin Adet Çam Fidanı Dağıtıldı
Yenimahalle Belediyesi, Susuz Mahalle’sinde bulunan sitelere toplamda 7 bin adet çam fidesi dağıttı.
Yenimahalle Haberi
Susuz'da 7 Bin Adet Çam Fidanı Dağıtıldı

Sitelerin ihtiyaçlarına göre dağıtılan çamları Susuz Semt Birimi önünden teslim alan site yöneticileri, Yenimahalle Belediyesi teşekkür etti.

“Daha yeşil bir doğa için çalışıyorlar”

Böyle bir uygulamanın Susuz Mahallesi’nde ilk kez gerçekleştirildiğini söyleyen vatandaşlar, “Belediyemiz sadece sosyal kültürel faaliyetlerde değil doğanın korunması ve daha yeşil bir çevre için de başarılı bir şekilde çalışıyor. Asfaltsız, kaldırımsız sokağımız yok. Şimdi de doğanın yeşillenmesi için destek veriyorlar. Ücretsiz bir şekilde bizlere fide dağıtıyorlar. Başta Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

“Amacımız daha yeşil bir Yenimahalle”

Doğayı korumak ve yeşillendirmek için çalışmalar yaptıklarını belirten Yaşar da, “Biz toplu halde vatandaşlarımız ve çocuklarımızla fidan dikimleri de yaparak fidanları ormana dönüştürüyoruz. Mahallelerimizde de yeşillendirme çalışmalarını devam ediyoruz. Amacımız her konuda herkesin yaşamaktan mutlu olacağı, daha yeşil bir Yenimahalle yaratmak. Çocuklarımızın, torunlarımızın betonarme binalarda, kurak topraklarda yaşamasını istemiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle, Belediyesi, Susuz, Mahalle’sinde, bulunan, sitelere, toplamda, 7, b
Yorumlar
Haber Yazılımı