Haber Detayı
31 Mayıs 2017 - Çarşamba 12:57
 
Ankaralılar Artık Taze ve Sağlıklı Süt İçebilecek
Ankara Büyükşehir Belediyesi, BELSO aracılığıyla kurduğu "Sütmatik"lerle, çiğ süt satacak. Taze sıkılmış meyve suyu satışı yapan BELSO, şimdi de aynı özel araçlarla, Ankara'nın çeşitli noktalarında uygun fiyatlı çiğ süt satışı yapacak.
Ankara Haberi
Ankaralılar Artık Taze ve Sağlıklı Süt İçebilecek

Araçlara yerleştirilecek otomatlar, sütün 4 derecelik ısısını muhafaza edecek. Böylelikle, çiğ süt satışı, hem tüketiciye hem de üreticiye süt tüketimi imkanı sağlayacak.
İlk sütmatiğin açılışını, yarın Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Güvenpark'taki Belso aracı önünde yaptı.
Ankara'da 2011 yılında başlatılan meyve suyu kampanyasıyla "Türkiye'de en çok taze sıkılmış meyve suyu tüketen il" unvanını kazan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de sağlıklı çiğ süt tüketimini artırmak için BELSO ile ortaklaşa gerçekleştirilen proje kapsamında, özel araçlara yerleştirilen süt otomatlarıyla, kaliteli, hijyenik ve sağlıklı süt satışı gerçekleştirecek. Bu sayede Başkentliler, güvenilir ve içinde hiçbir katkı maddesi bulunmayan sağlıklı süt içecek.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankaralılar, Artık, Taze, ve, Sağlıklı, Süt, İçebilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı