Haber Detayı
31 Mayıs 2017 - Çarşamba 12:53
 
Ankara'da 800 Köye Malzeme Desteği Verilecek
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara’ya bağlı tüm ilçelerin Büyükşehir Belediyesi sınırları içine dahil edilmesiyle, köy statüsünden mahalleye dönüştürülen yaklaşık 800 köye..
Ankara Haberi
Ankara'da 800 Köye Malzeme Desteği Verilecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara’ya bağlı tüm ilçelerin Büyükşehir Belediyesi sınırları içine dahil edilmesiyle, köy statüsünden mahalleye dönüştürülen yaklaşık 800 köye; düğünlerde, cenazelerde ve bayramlarda kullanılmak üzere masasından, sandalyesine, çay ocağından tüpüne, çay bardağından ses sistemine kadar ihtiyaç duyulan tüm malzemelerin dağıtımını yapacak.
Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı’nca düzenlenen ihale kapsamında; köy konaklarına ve muhtarlıklara düğün, cenaze ve bayramlarda halkın kullanması için 25 bin masa, 100 bin sandalye, 800 çay ocağı kazanı, 2 bin 400 çaydanlık, 100 biner adet çay bardağı, tabağı, 1600'er adet çay tepsisi, şekerlik, 800 portatif ses sistemi ve 800 ev tüpü satın alındı.
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, önümüzdeki günlerde mahallelere bu malzemelerin teslim edilmeye başlanacağını belirttiler.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ankara'da, 800, Köye, Malzeme, Desteği, Verilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı