Haber Detayı
15 Temmuz 2013 - Pazartesi 23:54
 
Haymanalılar Yenimahalle'de İftarda Buluştu
Yenimahalle Belediyesi, düzenlediği iftar yemeğiyle Haymanalı vatandaşları bir araya getirdi. Haymana Anadolu Birliği üyelerinin ve çok sayıda Haymanalı vatandaşın katıldığı iftar yemeğine siyasiler de yoğun ilgi gösterdi.
Yenimahalle Haberi
Haymanalılar Yenimahalle'de İftarda Buluştu

Hep birlikte iftar yaptılar

Yenimahalle Belediyesi İlkadım Salonu’nda düzenlenen yemekte, davetliler iftar saatinden önce salonu doldurmaya başladı. 500 Haymanalının katıldığı iftar yemeğinde birlik ve beraberlik mesajı verilirken, davetliler Ramazanın bereketini hep birlikte yaşadı. İftar yemeğine, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ali Buçan ve ilçe yöneticileri de katıldı. Dualarla başlayan iftar yemeğinde davetliler hep birlikte dualar eşliğinde oruç açarak ramazan coşkusunu birlikte yaşadı.

Yaşar’a plaket

Yaşar, iftar yemeğinde yaptığı konuşmasında, “Mübarek Ramazan Ayı dolayısıyla sizlerle beraber olmaktan onur duyuyorum. Yenimahalle olarak bütün mahallelerde Ramazan coşkusunu yaşıyoruz. Eski Ramazan geleneklerini halka yeniden yaşatmaya çalışıyoruz. Ramazan, olanın olmayanla paylaşması demektir. Bu Ramazan bol dualar etmenizi temenni ediyorum. Dualar birliğimiz için olsun” dedi. Yaşar’a hemşehri derneklerine olan desteklerinden dolayı Haymana Anadolu Birliği Başkanı Rasim Koyuncu tarafından plaket takdim edildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle, Belediyesi, düzenlediği, iftar, yemeğiyle, Haymanalı, vatandaşları,
Yorumlar
Haber Yazılımı