Haber Detayı
11 Haziran 2017 - Pazar 00:33
 
Badminton'un Başına Dünya Çapında Antrenör Geliyor
Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Dünya Badminton Federasyonu Olimpiyat Hazırlık Merkezleri Eski Sorumlusu ve Antrenör Eğitmeni Alman Antrenör Gunther Huber’le Çift Bayanlarımızı 2020 Tokyo Olimpiyatlarına hazırlamak için anlaştıklarını açıkladı.
Spor Haberi
Badminton'un Başına Dünya Çapında Antrenör Geliyor

Badminton sporunun önemli isimlerinden biri olan Gunther Huber, 2020 Tokyo Olimpiyatları Hazırlık sürecinde Çift Bayanlara destek verecek. Badminton Çift ve Tek Bayanlar 2020 Olimpiyat Hazırlık Milli Takım Kampı ile 10 – 23 Haziran tarihleri arasında Ankara / Sincan İlçe Spor Salonunda kamp yapılacaktır.

Badminton Milli Takım Kampına, Gunther Huber’in yanı sıra diğer Milli takım Antrenörlerimiz Çağatay Taşdemir, Şule Özmekik, Uğur Erçetin, Hakan Avcı, Semih Çakmakçı ve Üstün Köksal katılacaktır. Bayan Milli Takım Sporcularımız ise 2016 Rio Olimpiyat Sporcusu Özge Bayrak, 2012 Londra Olimpiyat Sporcusu Neslihan Yiğit başta olmak üzere; Buse Alsoy, Arzu Delibalta, Emine Demirtaş, Buse Ceylan, Zehra Erdem, İlayda Özelgül, Nazlıcan İnci, Bengisu Erçetin, Büşra Yalçınkaya, Kader İnal, Aliye Demirbağ, Ebru Yazgan, Büşra Ünlü, Merve Demir ve Başak Kılıç katılacaktır.

Huber, 6 yıl boyunca Olimpiyatlara katılamayan ülkelere önderlik yapmış ve yetiştirdiği 20 sporcu, 6 yıl sonra Olimpiyata katılmışlardır. Önemli başarılara imza atan Gunther Huber’i Badminton Bayan Milli Takım Sporcuları büyük bir heyecan ile bekliyor.

Federasyon Başkanı Murat ÖZMEKİK; ‘Badmintonda kota sistemi, Dünya sıralamasına puan veren müsabakalarda puan toplamak üzere dayalıdır. 2016 Rio Olimpiyatlarından sonra ara vermeksizin bu müsabakalara sporcu göndermeye devam ediyoruz. Bu nedenle bir sporcunun asgari olarak yılda 20 müsabakaya gitmesi gerekiyor. Bizlere kaynakları seferber eden başta Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’a, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, daha fazla başarı ve ülkemizin güzel insanlarına daha fazla hizmet için desteklerinin artarak devam etmesini diliyorum.’ Dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Badminton'un, Başına, Dünya, Çapında, Antrenör, Geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı