Haber Detayı
12 Aralık 2020 - Cumartesi 18:20
 
Tuncen Kaplan'dan Mansur Yavaş'a Beypazarı Sitemi
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ABB’nin Aralık ayı ikinci birleşiminde Beypazarı ile ilgili sarfettiği sözlere Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan’dan yanıt geldi. Kaplan, Yavaş’ın sözlerini için ‘Beni ziyadesiyle üzmüştür’ dedi.
Beypazarı Haberi
Tuncen Kaplan'dan Mansur Yavaş'a Beypazarı Sitemi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Aralık ayı ikinci birleşiminde yaptığı konuşma Baypazarlıları üzdü. Yavaş’ın  ‘Eğer Beypazarı Belediye Başkanı benim bıraktığım Beypazarı’nın Belediye Başkanı eğer bir park ya da kütüphane yapamıyorsa yazık o Beypazarı’na’ şeklindeki sözlerine Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan Ankara Büyükşehir Belediyesi Aralık ayı üçüncü birleşiminde cevap verdi. Gündem dışı söz alarak kürsüye çıkan Kaplan, konuşmasına geçirdiği Covid-19 rahatsızlığı nedeniyle kendisi telefonda arayarak geçmiş olsun dileklerini ileten başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olmak üzere ilgilenen herkese teşekkür ederek başladı. Tuncer Kaplan,  geçen sene Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan’ın bir arkadaşı ile Beypazarı’nın Karaşar mahallesini ziyaret ettiğini, Mamak ve Sincan belediye başkanları ile kendisinin de bu ziyarette bulunduğunu söyledi.

Karaşarlıların Ankara’da yoğun olarak Mamak ve Sincan ilçelerinde ikamet ettiklerini belirten Kaplan şöyle konuştu;  ‘Karaşarlı hemşehrilerimiz Mansur Bey’e yüzde 95’in üzerinde oy vermişlerdir. Orada kütüphaneleri ve kıraathaneleri ile ilgili destek istediler. ‘Mansur başkandan bu kadar ufak bir beklentimiz olmasına rağmen bize sahip çıkmadı, taleplerimizi yerine getirmedi’ diye serzenişte bulundular. O gün gördüm ki, hiçbir şey yapmıyormuşuz gibi bir durum söz konusu oldu. Emin olun ki arkadaşlar, 2014’ten bugüne kadar yapmış olduğumuz hizmetler Cumhuriyet tarihinden beri yapılan hizmetlerin tümünü katlar.’

Kaplan: ‘Derdimiz hizmet olsun’

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Aralık ayı ikinci birleşiminde Başkan Yavaş’ın konuşmasından sonra Beypazarı için yaptıkları hizmetleri anlatmak gerektiğini ifade ederek, UNESCO’ya 2016 yılında kendi öz çabaları ile müracaat ettiklerini söyledi. Edilen gayretler sayesinde Beypazarı’nın UNESCO’nun geçici listesine dahil edildiğini belirten Kaplan sözlerini şöyle sürdürdü; ‘Bunlar hepimizin kazanımları. Hepimizin mutlulukları. Dolayısıyla Mansur Başkanı da mutlu ettiğini biliyoruz. Benim üzüldüğüm konu; Ankara’ya hizmet konusunda gelin uzlaşı içinde olalım. Derdimiz hizmet olsun’

 

Kaplan: ‘Bizim ana gelirimiz tarımdır’

Beypazarı’nın turizm ve tanıtımına Yavaş’ın çok büyük katkı yaptığını belirten Kaplan, ancak Beypazarı’nın turizmden gelirinin sadece yüzde 5 olduğunu söyledi. ‘Bizim ana gelirimiz tarımdır diyen Kaplan, tarımda Türkiye’ye örnek ilçe olduklarını kaydetti. Aysberg, yeşil soğan, ıspanak ve havuç noktasında Türkiye’nin yüzde 60-70’ini karşıladıklarını ifade eden Tuncer Kaplan, pandemi ile birlikte olmazsa olmazlarının tarım olduğunu söyledi.

 

Mansur Yavaş ne demişti?

Ankara Büyükşehir AK Parti Grup Başkanvekili Murat Köse’nin ‘Kendi beldenize bile hayrınız olmadı. Bizi davet ediyorlar bir takım kütüphaneler ya da kıraathaneler yapmak için’ söyleri üzerine Mansur Yavaş şöyle konuşmuştu;

Bugün burada toplantıya devam ediyor olsaydık Beypazarı Belediye Başkanına soracaktım. Yani Beypazarı Belediye Başkanı İlçesine kütüphane yapamıyor, park yapamıyor ve Mamak’tan yardım istiyor; Allah Allah!

İnşallah buna cevap verir. Eğer Beypazarı Belediye Başkanı benim bıraktığım Beypazarı’nın Belediye Başkanı eğer bir park ya da kütüphane yapamıyorsa yazık o Beypazarı’na. Onun cevabını mutlaka burada kendisinin vereceğini düşünüyorum.

Şimdi Belediye Başkanlarını veyahutta kendi ilçesine hayrı olmayan diye?

Değerli Ankaralılar beni bugün bu makama oturan Beypazarı’na yaptığım hizmetlerdir, Beypazarı halkına yaptığım hizmetlerdir. Oraya bıraktığım bacasız fabrikadır. Hala binlerce insan oraya turist olarak gidiyor ve oraya para bırakıyor. Ve oraya yaptığımız çalışmalar bütün dünyaca tanınmış örnek olmuş Beypazarı’nı bütün dünyaya tanıttık. Şimdi UNESCO dünya kültür listesine aday hale geldi. Daha önce sadece havucu ve maden suyuyla bilinen bir ilçe şu anda dünya çapında meşhur bir hale geldi ve benim yaptığım çalışmaya laf uzatıyor. İnşallah Mamak’ta da böyle bir şeyleri görürüz dünyaya tanıtırlar da ama hiç umudum yok. Eğer Beypazarı’na da böyle millet kıraathanesi yapacaksanız bir tane konteyner koyup yürüyüş yolu yapıp ben burayı kıraathane yaptım millet kıraathanesi yapacam derseniz herhalde AK Parti Genel Merkezi size gereken cevabı verir bizim millet bahçemizi niye bu kadar küçük düşürdün diye. Ve buna da tabi devasa açılışlar, Ankara’nın her yerine billboardlar, harcanan paraları hesap edin bu açılışlar için.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Tuncen, Kaplan'dan, Mansur, Yavaş'a, Beypazarı, Sitemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı