Haber Detayı
25 Mart 2017 - Cumartesi 00:38
 
Sincan'dan Senegal'e Kardeşlik Köprüsü
Senegal’in MBour Belediyesi ile kardeşlik protokolü imzalayan Sincan Belediyesi, Sincan’ı dünyaya tanıtmaya ve kardeşlik bağlarını güçlendirmeye devam ediyor.
Sincan Haberi
Sincan'dan Senegal'e Kardeşlik Köprüsü

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Sincan’ı hem Türkiye’ye hem de dünyaya tanıtmaya devam ediyor. Moğolistan’dan,  Kıbrıs’a, Bosna’dan Gazze’ye uzanan kardeşlik köprüleri ile Sincan Belediyesi, Sincan’ı dünyaya tanıtıyor. Sincan Belediyesi bu kez de Senegal’in 700 bin nüfusu ile en büyük ilçelerinden biri olan Mbour Belediyesi ile kardeşlik protokolü imzaladı.

Sincan Kültür Evi’nde düzenlenen törenin ev sahipliğini Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna yaptı. Programa; Mbour Belediye Başkanı Elhadji Fallou Sylla, Senegal Ankara Büyükelçi Vekili Moustapha Fall,  MBour Belediye Başkan Yardımcısı Bayaty Bobov, MBour Belediyesi Mali İşler Daire Başkanı Cheilch Ndlaye ve Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

DOSTLUK VE KARDEŞLİK MESAJI

Türkiye’ye ilk defa geldiğini belirten Mbour Belediye Başkanı Elhadji Fallou Sylla Sincan’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Başkan Sylla “ Geldiğimiz andan itibaren bizi hoşgörü ve sıcakkanlılıkla karşılayan Sayın Başkan Tuna’ya şükranlarımı sunuyorum. Bizler havaalanından geldiğimizden beri büyük şaşkınlık içindeyiz. Çünkü bu kadar samimi ve bu kadar içten insanlarla karşılaşacağımızı bilmiyorduk. Umarım imzalanan bu protokol ile dostluğumuz artarak devam eder” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Sincan'dan, Senegal'e, Kardeşlik, Köprüsü,
Yorumlar
Haber Yazılımı