Haber Detayı
01 Haziran 2017 - Perşembe 21:26
 
Esnafımız, Yerli Otomobili Sabırsızlıkla Bekliyor
ESDER Genel Başkanı Mahmut ÇELİKUS 2019 yılında yerli otomobilin yollarda olacağından duydukları memnuniyeti ve bunun bir ihtiyaç olduğunu belirtti.
Ekonomi Haberi
Esnafımız, Yerli Otomobili Sabırsızlıkla Bekliyor

ÇELİKUS; “İhtiyaç, çünkü Türkiye otomotiv sektöründe çok iyi bir pazar ve buna ek olarak da pazar açısından bakıldığında merkez konumunda. Milletimizin, esnaflarımızın, özellikle de taksici esnaflarımızın dört gözle ve hasretle yerli otomobili beklediğini görmekteyiz. Özellikle hükümetimizin Yerli otomobilde üretime ticari taksi modeli ile başlayacağını duyurması ile ticari araç sahipleri ve araçlarını yenilemeyi düşünen esnafımız yerli otomobilimizin çıkacağı günü sabırsızlıkla beklemekte.”

ESDER Genel Başkanı “Yerli otomobilin en başından beri destekçisiyiz. Çeşitli lobilerin baskıları ve engellemelerinden dolayı Devrim Otomobili seri üretime geçememişti. Milli otomobilimizin bu kaderi paylaşmayacağına ve kendi markamız ile dünya pazarlarında yer bulacağımıza olan inancımız sonsuz. Otomobilimizin aynı zamanda istihdama katkısının da büyük olacağı inancındayız. Milli otomobilimizin ilk çıktığı gün ESDER olarak esnaf ve sanatkarlarımızla birlikte ilk alıcısı bizler olacağız.” dedi.

Daha önceki basın açıklamalarında yerli otomobilin destekçisi olduklarını belirten Çelikus “milli otomobilin" çıktığı gün ilk alıcısının kendisi olacağını belirtti.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Esnafımız,, Yerli, Otomobili, Sabırsızlıkla, Bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı