Haber Detayı
13 Haziran 2013 - Perşembe 20:27
 
Ulus'a Tünel Yol Projesi Yapılacak
Ulus Tarihi Kent'in en önemli etaplarından tünel yol projesi, Büyükşehir Meclis Gündemine taşındı.
Ankara Haberi
Ulus'a Tünel Yol Projesi Yapılacak

         Ulus Tarihi Kent Projesi’nin en önemli etaplarından biri olan Bentderesi’ne “Tünel Yol”projesi, Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine geldi.

         Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in turizm potansiyelini artıran Ulus Tarihi Kent Projesi’ni hızla sürdürüyor. Restorasyon ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarıyla Hacı Bayram Veli Camii ve çevresinin çehresini değiştirerek, tarihi kimlik kazandıran Büyükşehir Belediyesi, tünel yol projesi ile de Bentderesi’ndeki trafiği yer altına alarak rekreasyon çalışmalarına başlamayı planlıyor. Dışkapı Köprüsü’nü Bentderesi Caddesi altından Aktaş Kavşağı’na bağlayacak tünel yol projesi ile ilgili Başkanlık Yazısı, Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ele alındı.  

         Altındağ ilçesi Bentderesi Caddesi Aktaş Kavşağı ile Dışkapı Köprüsü arasının yaklaşık 1000-1500 metre uzunluğunda, 35 metre genişliğinde olduğu bilgisinin verildiği Başkanlık Yazısı’nda bu bölüme tünel projesi yapılarak, 800 metre uzunluğundaki yolun yer altına alınması talebi dile getirildi. Başkanlık Yazısı’nda ayrıca Bentderesi Caddesi Kevgirli Caddesi kesişiminde bulunan kavşağın rekreasyon alanı olarak düzenlenmesi, Ulus Tarihi Kent Projesi kapsamında yürütülen proje ile bütünlük sağlanması ve trafik akışını rahatlatmasının amaçlandığı vurgulandı.

Yapılan değerlendirmeler ve öneriler üzerine, tünel yol ile ilgili proje hazırlanırken, bölgedeki yer altı derelerinin üstlerinin açılmasıyla ile ilgili de araştırma yapılması için Başkanlık Yazısı, Hukuk ve Tarifeler Komisyonu ile İmar Komisyonu’na oybirliği havale edildi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Ulus, Tarihi, Kentin, önemli, etaplarından, tünel, yol, projesi, Büyükşehir, Mec
Yorumlar
Haber Yazılımı