Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 22:26
 
Yenimahalle Belediyesi Faaliyetleri Oy Çokluğu İle Geçti
Yenimahalle Belediyesi’nin 2020 Yılı Faaliyet Raporu, Nisan ayı meclis olağan toplantısında görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.
Yenimahalle Haberi
Yenimahalle Belediyesi Faaliyetleri Oy Çokluğu İle Geçti

Dört Mevsim Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Başkan Yaşar, “Yenimahalle Belediyesi, ilçe sakinlerinin yaşamaktan mutlu olduğu bir ilçe yaratmak için bürokratından işçisine kadar tüm kadrosu ile durmaksızın hizmet ediyor. Yenimahalle’de sanat, kültür, eğitim ve spor gibi birçok alanda yüzlerce projenin altına imza atmış bir belediyeyiz. Yaptığımız tüm tesisler Yenimahalle halkının öz malıdır ve oralarda Yenimahalle emekçisi çalışır.  Yenimahalle’nin merkez mahallesinde ne imkan ve hizmet varsa en uzak mahallemizde de aynı şartların oluşmasını sağladık” dedi.

 

“Yenimahalle halkına ne söz verdiysek yerine getirdik”

Yenimahalle’nin herkese eşit ve vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla yönetildiğini belirten Yaşar, “Neye mal olursa olsun vatandaşa verdiğimiz her sözü tutacağız. Amacımız her mahallemize eşit hizmet götürmek. Hiçbir zaman kimseye tutamayacağım bir söz vermedim. Seçim sürecinde hangi mahalleye ne söz verdiysem yerine getirmiş bir belediye başkanıyım. Bu nedenle sokakta başımı önüme eğmeden yürüyor, vatandaşın sıkıntısını çözmek için gece gündüz çalışıyorum” diye konuştu.

 

“Müteahhit’e değil emekçimize değer veriyoruz”

Türkiye’de yaşanan işsizlik sorununun önüne geçilemez bir boyuta ulaştığını ifade eden Yaşar, “Her belediyenin kendine öncelik olarak gördüğü bir husus vardır. Bizim yönetim anlayışımız emekten yanadır. Yenimahalle’de istihdama katkı sunmak, işsizliğin önüne geçmek amacıyla yaptığımız her hizmeti kendi işçimiz ve kendi araç gereçlerimizle yapıyoruz. Yapılacak en ufak hizmette müteahhitlere kazandırmak yerine işi kendi emekçimize yaptırarak hem belediyeye kazanç sağlıyor hem de ilçemizde istihdama katkı sunuyoruz. Kiralık aracımız yok, parklarımızı da kendi işçilerimiz yapıyor, yol ve kaldırımları da kendi ürettiğimiz bordür ve tretuvarları da kendi işçimiz döşüyor” dedi.

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Yenimahalle, Belediyesi, Faaliyetleri, Oy, Çokluğu, İle, Geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı