Haber Detayı
14 Mayıs 2017 - Pazar 01:12
 
Altındağ'da "Anne" Konulu Resim Sergisi Açıldı
Altındağ Belediyesi, Anneler Günü etkinliklerini “Anne” konulu resim sergisi ile başlattı.
Altındağ Haberi
Altındağ'da

Kadın Eğitim ve Kültür Merkezlerinde eğitim alan Altındağlı kadınların yaptığı eserler Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Sergi Salonu’nda tuvallere yansıdı.

“14 Mayıs Anneler Günü” kapsamında renkli etkinliklere imza atan Altındağ Belediyesi, Kadın Eğitim ve Kültür Merkezlerinde eğitim verdiği 50 üye kadının 100’ün üzerinde eserini sergiledi. Açılışını Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Keleş’in yaptığı sergi bir hafta boyunca gezilebilecek.

ALTINDAĞLI KADINLAR ANNELER İÇİN ÜRETTİ

Başkentlilerin izlerken duygusal anlar yaşadığı sergide, Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi’nden katılan kursiyerlerin heyecanı ise görülmeye değerdi. Alemdağ Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyesi Sevgi Bertan, anne sevgisinin altını çizerken, sergiyle ilgili düşüncelerini şöyle anlattı:

“Kadınların yapamayacağı hiçbir şeyin olmadığını bugün burada bir kez daha gösterdik. Altındağlı kadınlar, yetenekli ve çalışkan kadınlardır. Sergide çok etkileyici eserler var. Bu etkinlikler biz kadınları, bir araya getiriyor ve bağlılığımızı güçlendiriyor. Bu sergide, ‘annelerimiz’ için birleştik, onlar için ürettik. Bu imkanı bize sağlayan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye çok teşekkür ediyoruz.”

“Çizdiğim resimde anne olmayı htim öncelikle” diyen Karapürçek Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi’nden Zeynep Akyüz ise duygularını şu cümlelerle dile getirdi:

“Ailemi, evladımı, anneleri htim. Aile içinde güçlü bir bağ kurulması için öncelikli unsurun anne olduğunu görüyorsunuz bu resimde. Biz, 5 kardeşiz. Bu resimde kalabalık ailemi temsil ettim. Sevgiyi, hüznü, mutluluğu hep beraber yaşadık. Şimdi, benim burada, Kadın Kültür Merkezinde birçok kardeşim var.”

Kaynak: Editör: Flas Gazetesi
Etiketler: Altındağ'da, "Anne", Konulu, Resim, Sergisi, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı