Yazı Detayı
18 Ağustos 2013 - Pazar 22:43
 
ALTERNATİFİ YOK GALİBA!
Gölge Adam
 
 

Tüm okuyucularımıza selamlar olsun. Uzun bir ayrılıktan sonra yine sizlerle bir araya geliyorum.

   Geçmiş Ramazan Bayramınızı da kutluyor Cenab-ı Hak’tan hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.

   Hayırlara vesile olsun diyorum ama Sincan’da hayırlı giden, siyaset cephesinde hayırlara vesile olacak gelişmeleri görebilmemiz mümkün değil. Şunun şurasında belediye seçimlerine sayılı günler var. Geriye sayım son hızıyla devam ediyor. Ama ne AK Parti’nin teşkilatında ne de MHP’nin teşkilatında bir hareketlilik yaşanmıyor. Bayram sonra bir kıpırdama bekleyenler hayal kırıklığına uğradılar galiba.

   Tabii bunların başında ben de geliyorum.

   Geçtiğimiz günlerde 5 yıllık sessiz sedasız kaymakamlık görevinin ardından Sincan’a veda eden Kaymakam Ufuk Seçilmiş için düzenlenen veda yemeğine katıldım. Burada farklı bir hava sezinledim ve düşündüm. Bir Kaymakama baktım, bir de Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’ya.

   Ne güzel de götürdüler devlet-belediye ilişkisini, hiç birimiz anlamadık bile. Sayın Seçilmiş, rutin devlet hizmetlerinin dışında sosyal anlamda, kişilik anlamında yaratıcı olmadığı için bir yenilik katamadı. Dedim ya rutin bir kaymakamlık hizmeti yürüttü ve bunun karşılığını da ödül olarak Zeytinburnu Kaymakamlığına atanarak almış oldu.

   Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna’da, geriye baktığımız zaman farklı bir profil yaratmadı Sincan’a. Evini bile Sincan’a taşımayan Sayın Tuna, herkesin (sokaktaki vatandaşın bile) yapabileceği bir belediye başkanlığı yaptı ve yapmaya devam ediyor. Ama az bir zamanı kaldı.

   ***

   Yazımın başlığında da belirttiğim gibi, Sayın Tuna’nın alternatifi hala çıkmış değil. Koskoca Sincan, ne MHP’den ne de AK Parti’den Tuna’nın karşısına çıkabilecek bir aday çıkaramıyor. Buna Rıza Gezer’i de dahil edebiliriz. Geçen seçimlerde MHP’nin adayı olan Dr. Atilla hoca’yı da katabiliriz. Bir kere Rıza Gezer, İlçe Başkanlığına aday olmayacaktı ve bekleyecekti. Nasıl şimdi bekleme pozisyonunda, aynen buna devam edecekti. Doktorumuz Atilla ise beklemeyecek, 2009 seçimlerinin hemen ardından çalışmalarına, Sincanlılarla olan diyaloğuna devam edecekti.

    Dedim ya, ne Gezer ne de Demirci; Sayın Tuna’ya alternatif olabilecek pozisyonu kaçırdılar.

   Tren artık kaçtı bir kere. Teşkilatlar ise ne düşünüyor, ne planlar içerisinde bunu bilemiyoruz.

   Son 4,5 yıldır Sincan Belediye Meclisi (ki meclisi oluşturan üyelerimiz seçimle buraya geliyorlar) ayrı bir havada. Meclisin davulu meclis üyelerinin elinde olmasına rağmen tokmağını Mustafa Tuna çalıyor ve herkes buna ellerinde mendille halay çekerek eşlik ediyorlar. Muhalefet olarak düşündüğümüz MHP’li meclis üyeleri de AK Parti’li arkadaşlarının elinden tutarak aralara girip halayda yerlerini alıyorlar.

   Olan Sincan’a oluyor, Sincan’ın yerli siyasetçisine oluyor.

   Hala alternatif arıyorum, hala bulabilmiş değilim.

   Yeni isimler ortaya çıkmadığı müddetçe, AK Parti’de aday Genel Merkez tarafından gönderilir korkusu olduğu müddetçe, MHP hala Mustafa Tuna aday olsun da biz seçime ona göre hazırlanalım havası olduğu müddetçe, Sincanlılar nasıl olsa kim aday gösterilirse gösterilsin Başbakan kendi başına oyları toplar düşüncesi hakim olduğu müddetçe bu alternatifin ortaya çıkacağı yok.

   Evet okuyucularımız, Sincan son 10 yıldır çok değişti ve değişime devam ediyor. Bu değişim AK Parti ile birlikte geldi ve yukarıya boğun eğmeyle devam ediyor. Alternatif bekliyorsak daha çok bekleyeceğiz gibime geliyor.

   Mutlu günler diliyorum.

   Allah’a emanet olunuz.

 
Etiketler: ALTERNATİFİ, YOK, GALİBA
Yorumlar
Haber Yazılımı