Yazı Detayı
29 Ağustos 2018 - Çarşamba 20:42
 
PKK TERÖR ÖRGÜTÜ NASIL BİTER?
Dr. İmbat Muğlu
imbat.muglu@facebook.com
 
 

Terör , insanın hayatında karşılaşabileceği ve asla kuralı olmayan bir metodolojidir.Terörün masumu veya mazlumu olmaz, olamaz. Olursa mazlum ve masumun fırsat bulunca rol değişmesine teşvik etmiş olursunuz.Türkiye neredeyse son 40 yıldır PKK terör örgütü ve uzantıları ile  uğraşıyor.Kalleş örgüt uluslararası siyasi aktörlerin ve silah baronlarının maşası olarak bu topraklarda birliğimize göz dikerek eylem ve katliamlar yapmakta. PKK terör örgütünü  yok etmeye yönelik çalışmalar 1984 yılında ilk silahlı eylemlerinin vuku bulmasıyla başladı.Bu dönemden sonra tekrar tekrar saldırıya geçmişler her defasında püskürtülmüş,yıpratılmış geri çekilmeye zorlanmış ama tam olarak yada kısmen yok edilememişlerdir. Bu süre zarfında yeni taktikler beceriler kazanmışlar, dağlardan büyük şehirlere sızılmış, yeni gelir kaynakları ile para akışı arttırılmış, güçlü devletlere sırtını dayayarak arkalarını sağlama almışlardır. PKK’nın asıl hedefi; ülkede siyasi ve  güvenlik temelli istikrarsızlık oluşturmaktır. Bu hedefe ulaşmak için de öncelikli olarak elindeki kanlı silahı kullanıyor. Bu nedenle komşu devletlerin özellikle İran ve Irak’ın terörle mücadeledeki asıl hedefleri teröristin elindeki silahı koşulsuz olarak bırakmaya zorlamaktır.

Sınırlarımızda ve sınır ötesi operasyon veya harekatlarda güvenlik güçlerimizin başarısı ve devletimizin duruşu uluslararası arenada;  izlenmekte ve gözlenmektedir. Güvenlik güçlerimizin terörle mücadeledeki sonuç ve başarı istatistiklerine bakıldığında PKK terör örgütünün dağılma noktasındaki kalleş hamlelerini sergilediğine şahitlik etmekteyiz. Millet ve devlet olarak terör örgütüne karşı çok radikal kararların alındığı bu süreçte, komşularımızın ve müttefiklerimizin bizi yalnızlaştırmaları terör örgütlerine hem açık hem de gizlice lojistik desteğin yanı sıra psikolojik destek sağlayarak bu kanlı örgüt faaliyetlerinin bitmesini istemediklerine de tanıklık etmekteyiz. Bu destekler olduğu sürece PKK terör örgütü sıfıra indirgenir, bitti sanılır ama bir müddet sonra bir yerlerden yine hortlamaya başlar, bitmez. ABD, Irak savaşı sonrası ve Suriye’de ki iç savaşın başlangıçı ile birlikte bu topraklarda bir terör koridoru oluşturdu ve bu koridorun sözde yönetimini de PKK’nın uzantısı olan PYD/YPG’ye verdi. Bu terör örgütüne her türlü lojistik ve eğitim desteğini verdiği gibi meşru bir silahlı güçmüş gibi uluslararası kamuoyu oluşturdu. ABD terör örgütünü Ortadoğu da hem  petrol bekçiliği yapması hem de katil bir ordu  için beslemektedir.

Peki bebek katili terör örgütünün bitişi nasıl sağlanacaktır? Asıl soru da işte budur. İlk önce örgüt İran ve Irak’ın sınır hattında  kendisine yer olmadığını görmeli ve anlamalıdır. Komşu iki ülkenin sınır hattındaki başarılı operasyonlarımız hem net duruşumuzu hem de asla geri adım atmayacağımızı ortaya koymuştur. Bu güzergahlar 7/24 esasına göre kontrol altına alındığı gibi  tüm ikmal yolları kapatılmıştır. Örgüt tarafından Irak'ın kuzeyinde bulunan 'güvenli bölgelerin' kullanılmasına, Türkiye askeri, ekonomik ve uluslararası diplomasi  dahil bütün olanaklarını kullanarak son vermeye başlamıştır. Irak ve İran’ın devlet olarak, iç savaşın yaşandığı Suriye’de ise  uzun süredir burada  bulunan uluslar arası aktörlerin; özelliklede müttefikimiz ABD’nin de terör örgütlerine karşı Türkiye’nin göstermiş olduğu hassasiyetin aynısını  göstermesi lazım. Sınır komşusu ülkelerde bu hassasiyetin olmaması, 'güvenli bölgelere' sahip olan ve topraklarında bulunduğu ülkelerden de ihtiyacı olan desteği alan terör örgütlerinin varlıklarını koruma, devam ettirme olasılığı her geçen gün artmaktadır. İkincisi ise, örgüte katılımların etkin şekilde kontrol altına alınması ve teröristlerin dağdan inmelerini teşvik edecek tedbirlerin uygulanmasıdır. Teröristlerin beslendikleri kaynakları kurutmak gerekli. Lojistik desteğin kesilmesi ise en zor kısımdır. Zira lojistik destek sadece Türkiye içinde değildir. En önemli nokta mali kaynaklarının ortaya çıkarılarak bu kaynakların kesilip örgüte para akışının durdurulması şarttır.

Bunu Türkiye Cumhuriyeti’nin tek başına çalışarak yapması neredeyse imkansızdır. Ancak devletlerin ortak çalışmaları ile gerçekleştirilebilir. Başta Almanya, Fransa olmak üzere kültür derneği adı altında haraç toplayan dernekler kapatılmalı ve bunlara müsaade  edilmemelidir. Ayrıca örgütün şu anda kaçtığı ve sığındığı ülke Ermenistan'dır. Ermeniler bu fırsatı değerlendirmek isteyeceklerdir. Kandil'de bulunan propaganda merkezi yok edildi. Şimdi sıra diğer ulusal ve uluslararası bölücü yayıncılarda. Bunu da bitirecek kişiler elbette siyasiler olacaktır. Asker ve emniyet güçleri zaten kaçakçılık, uyuşturucu gibi başlıca gelir kaynaklarını kurutuyor ve örgütün ne durumda olduğunu kuyumcu soygunlarından anlıyoruz. Çünkü gelirleri tükenme noktasına geldi. Şimdi sıra içeride onlara yardım eden, eleman kazandıran, haraç toplayan yada bizzat destekleyenlerde. Bu aşamadan sonra zaten birçoğu teslim olacaktır. Terör örgütünün içinde sadece çok çocuklu ve fakir ailelerin ihmal edilmiş çocukları bulunmuyor. Zengin, ağa çocuğundan tutun, Kanada, İsveç, Norveç ve Avustralya gibi kıtalar ötesinden gelip dağa çıkanlar ve örgütü yönetenler var. Bunun sebepleri araştırılmalı ve karşı eylemler yapılmalıdır. Kriptolu terör yandaşları tespit edilmelidir. Teröristlere açık ve gizli destek veren tüm güçlerle, büyük bir siyasi kararlılıkla mücadele etmek gerekir. PKK’nın mecliste bulunan siyasi tercümanlarını susturmak lazım.Doğu ve Güneydoğu' da eğitimi en üst düzeylere çıkarmak lazım yoksa bu ülkede PKK’nın siyasi uzantıları ile Lawrence’ler çokça boy göstermeye  fitne tohumları ekmeye devam edecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğnan’ın bir konuşmasında "Hizmet eri görünümünde, gazeteci yazar görünümünde terörist görünümünde yeni Lawrence'lerin çabaladığını görüyoruz. Hizmet diyerek, basın özgürlüğü diyerek, bağımsızlık savaşı yada cihat diyerek Sykes-Picot anlaşmalarını yapanlar var." diyerek bu meselenin önemini net bir şekilde ortaya koymuştur.

Ekonomik refahı arttıracak yatırımlar yapılmakta, uluslararası siyasi propaganda ve diplomatik girişimler arttırılmaktadır. Ülkemizin jeofizik ve jeopolitik konumundan dolayı (Türkiye Avrasya'dır; yeryüzünde Türkiye kadar jeopolitik konumuyla önem arzeden başkaca bir ülke yoktur. Ticaretin, siyasetin ve askeri stratejilerin geçiş noktasıdır)  sahip olduğumuz tüm gücümüzü daha etkili kullanmalı, özellikle müttefikimiz olduğunu söyleyen ülkelere müttefik gibi davranmalarını söylemeli ve bu kararlılığımızı en sert şekilde göstermeliyiz. Teröre karşı ekonomik, siyasi ve uluslararası diplomatik mücadelenin ve terörist ile askeri mücadelenin eşgüdüm içerisinde yürütüldüğü bir dönemdeyiz. Bu arada terör örgütlerinin üye kazanmak adına kullandıkları en büyük kozlardan bir tanesi de yoksulluktur. Yoksullukları sebebiyle hayattan fazla bir beklentisi bulunmayan insanları türlü vaatlerle kandırmaktadırlar. Sözde devletlerini kurduklarında zenginliğe erecekleri safsatası peynir ekmek gibi satmaktadırlar. ‘’PKK terörünü kökünden kazımanın yolu askeri yöntemlerden çok halktan geçmektedir.’’ 

Bu coğrafyada meydanı boş bulan ABD’nin çıkarlarına ters düşebilecek tek ülke varsa buda kesinlikle; bu coğrafyadakilerden farklı olarak, ulus olabilme bilincine sahip yegane millet ve devlet olarak TÜRKİYE’ dir. O halde bu bilinci kırmak, ülkemizi YÖNETİLEBİLİR, İSTİKRARSIZLIK içinde tutmak ABD’nin esas hedefidir.PKK da bu hedefin taşeronlarından biridir.Yüzyıllardan buyana kardeşçe yaşamış,kederde tasada bir olmuş Anadolu insanı özellikle Cumhuriyet tarihin her döneminde birbirine düşman edilmek istenmiş fakat başaramamışlardır ve BAŞARAMAYACAKLAR. Türkiye'de yaşayan tüm ırklar birbiriyle kardeştirler ve büyük, zengin bir kültür mozaiğinin birer parçasıdırlar. Terör örgütünün ise bir ırkı, milliyeti yoktur .   

 
Etiketler: PKK, TERÖR, ÖRGÜTÜ, NASIL, BİTER?,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
22 Nisan 2021
IRKÇILIK
15 Nisan 2021
SURİYE AŞİRETLERİ TÜRKİYE'NİN YANINDA
01 Nisan 2021
SAVAŞIN KADINLARI ..
01 Nisan 2021
DEVLET EBED MÜDDET!
01 Nisan 2021
BİR VATAN AŞIĞI ZİYA SÖZEN
27 Mart 2021
ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN BİLİNMEYENLERİ
21 Mart 2021
ÖLÜMÜN ADI HALEPÇE !
15 Mart 2021
DEDEMİN DİLİNDEN ERMENİLER
15 Mart 2021
H-D-P !
03 Mart 2021
IRAK'IN KUZEYİ SONRASI HEDEF SURİYE'NİN KUZEYİ
23 Şubat 2021
GARA SONRASI..
16 Şubat 2021
CUMHURİYET SONRASI SİYASİ GELİŞMELER
03 Şubat 2021
UYGUR TÜRKLERİNE ÇİN ZULMÜ !..
03 Şubat 2021
SAVAŞ MAĞDURU ÇOCUKLAR !
28 Ocak 2021
AFRİN GÜNLÜĞÜ !..
08 Ocak 2021
SURİYE BARIŞI
06 Ocak 2021
TÜRKİYE - MISIR İLİŞKİLERİ
01 Ocak 2021
PINARBAŞI'NDA BİR GECE !..
16 Aralık 2020
ABD'NİN HAKSIZ YAPTIRIMLARI
11 Aralık 2020
ŞEHİT
30 Kasım 2020
İRAN'LI BİLİM İNSANLARI
25 Kasım 2020
ÖĞRETMEN ÖĞRETENDİR
08 Kasım 2020
SURİYE
28 Ekim 2020
YARIN CUMHURİYETİ İLAN EDİYORUZ
16 Ekim 2020
FETÖ İle Mücadelenin Kilit İsmi: Mahmut Çorumlu
10 Ekim 2020
KOBANİ OLAYLARI
29 Eylül 2020
KARABAĞ AZERBAYCAN'DIR...
21 Eylül 2020
PKK KİM?
21 Eylül 2020
SURİYE KÜRTLERİ
01 Eylül 2020
DOĞU AKDENİZ'DE TÜRK RÜZGARI
22 Ağustos 2020
TSK'NIN BAŞARISI
15 Ağustos 2020
DOĞU AKDENİZ BEKAMIZDIR
03 Ağustos 2020
ABD VE PKK/YPG için DEAŞ
24 Temmuz 2020
LİBYA'DA BARIŞ !..
20 Temmuz 2020
ERMENİSTAN'IN HEDEFİ YENİ BİR DÜNYA SAVAŞI
09 Temmuz 2020
İDLİB İZLENİMLERİ !..
28 Haziran 2020
ERMENİLERİN KARABAĞ’DA KÜRT SOYKIRIMI
26 Haziran 2020
ENKS VE PKK/YPG İŞBİRLİĞİ
23 Haziran 2020
PENÇE - KARTAL OPERASYONU (2)
16 Haziran 2020
PENÇE - KARTAL OPERASYONU
14 Haziran 2020
LİBYA'da BARIŞ'ın ANAHTARI
07 Haziran 2020
RUSYA SAVAŞ İÇİN, TÜRKİYE BARIŞ İÇİN SURİYE'DE
05 Haziran 2020
DARBECİ HAFTER ve LİBYA
31 Mayıs 2020
KORONOVİRÜS BİYO-TERÖR OLABİLİR Mİ?
31 Mayıs 2020
ŞEHİDİM !..
28 Mayıs 2020
KARA LEKENİN 60. YILI
25 Mayıs 2020
ÇOCUKLAR ÖLMESİN !
17 Mayıs 2020
MİLLİ ve YERLİ TARIM DEVRİ
11 Mayıs 2020
İNCİ TANEM !..
09 Mayıs 2020
BABAMI ÖZLÜYORUM !..
01 Mayıs 2020
KUT’ÜL AMARE ZAFERİ
23 Nisan 2020
ATAM'IN ARMAĞINA YÜZ YAŞINDA
21 Nisan 2020
NUSRA CEPHESİ !..
19 Nisan 2020
KORONAVİRÜS DENKLEMİ
14 Nisan 2020
SAVAŞIN ÇOCUKLARI !..
09 Nisan 2020
SURİYE SAVAŞI KORONAVİRÜS'ÜNE YENİK Mİ DÜŞECEK?
03 Nisan 2020
COVİD-19 DÜNYAMIZI YENİDEN ŞEKİLLENDİRECEK
31 Mart 2020
TERÖRİST BAŞI ÖCALAN'IN İSLAM DÜŞMANLIĞI
26 Mart 2020
TÜRKİYE'SİZ BİR LİBYA SURİYE OLUR
23 Mart 2020
KORONAVİRÜS BİR BİYO-TERÖR ARACI MI?
17 Mart 2020
İSRAİL'İN TOPRAK KAZANIMI DEVAM EDİYOR
02 Şubat 2020
İDLİP DÜŞERSE, DEVRİM HAREKETİ DÜŞER!
09 Ocak 2020
Kasım Süleymani’nin Öldürülmesin Arkasındaki Sır Perdesi
31 Aralık 2019
ASALA ve PKK'NIN İŞBİRLİĞİ
07 Aralık 2019
PKK, İSLAM DÜŞMANIDIR !..
18 Kasım 2019
Sahi Siz HİÇ ŞEHİT OLDUNUZ MU?
09 Kasım 2019
ENERJİ KİMLİK BELGELİ BİNA!
28 Ekim 2019
CUMHURİYET
24 Ekim 2019
SOÇİ MUTABAKATI !..
09 Ekim 2019
EY FIRAT !..
24 Eylül 2019
TARİHE İZ BIRAKAN "AKSAÇLI"
17 Eylül 2019
SURİYE'NİN BİRLİĞİ İÇİN ÜÇLÜ ZİRVE
10 Eylül 2019
ACININ DİLİ TEKTİR !..
05 Eylül 2019
ÇIKMAZ SOKAK SURİYE
25 Ağustos 2019
GÜVENLİ BÖLGE
15 Temmuz 2019
DÜNYANIN ACİL KODU S-400
11 Temmuz 2019
Srebrenitsa Katliamı…
20 Haziran 2019
BAŞARAMADILAR, BAŞARAMAYACAKLAR..
12 Haziran 2019
KARDEŞLİK!
20 Mayıs 2019
19 MAYIS BAĞIMSIZLIK DİRENİŞİ
18 Nisan 2019
Şehit Esma el-Biltaci
11 Nisan 2019
ORTADOĞU'DA OLMANIN BEDELİ
30 Mart 2019
KOD ADI: GOLAN
18 Mart 2019
Dünya Tarihini Değiştiren Savunmanın Adıdır ÇANAKKALE
08 Mart 2019
DERİN YARANIN ADIDIR 28 ŞUBAT
15 Şubat 2019
SURİYE İÇİN ZAMAN BOLİVYA SAATİ
01 Şubat 2019
ÜNİVERSİTELERE PAPAĞAN ALMAYIN !..
28 Ocak 2019
TÜRKİYE - SURİYE İLİŞKİLERİ
17 Ocak 2019
ABD'nin Suriye Tutarsızlığı
29 Aralık 2018
Tarihin En Beyaz Günü SARIKAMIŞ !
09 Aralık 2018
SON EVRENSEL İMPARATOR !..
29 Ekim 2018
BİZİM CUMHURİYET
20 Ekim 2018
İNSANLIK DÜŞMANI PKK'NIN KATİL YÜZÜ !..
30 Eylül 2018
KADİM ŞEHİR CİZRE
21 Eylül 2018
12 EYLÜL GELECEĞE DARBE YAPTI
14 Eylül 2018
9 EYLÜL’de ’’Megalo İdea’’ DENİZE DÖKÜLDÜ
20 Ağustos 2018
55 YILLIK BASIN ÇINARI YAVUZ DONAT İLE..
04 Ağustos 2018
TESCİLLİ BEBEK KATİLİ PKK
25 Temmuz 2018
AYŞE TATİLDEN BİR DAHA DÖNMEDİ !..
25 Temmuz 2018
ÇANAKKALE RUHUNUN YANSIMASIDIR 15 TEMMUZ
15 Temmuz 2018
CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ
11 Temmuz 2018
FETÖ ve PKK'NIN BİRLİK TEMELİ
27 Haziran 2018
NEDEN DEVAM ?
16 Haziran 2018
KANDİL, TEK BİR DAĞ DEĞİLDİR !..
05 Haziran 2018
PKK'NIN KÜRT DÜŞMANLIĞI
29 Mayıs 2018
27 MAYIS 1960 DARBESİ
24 Mayıs 2018
DİRENECEĞİZ !..
17 Mayıs 2018
NEKBE
07 Mayıs 2018
24 HAZİRAN, TÜRKİYE'NİN YENİDEN ŞAHLANIŞININ ADIDIR
30 Nisan 2018
24 HAZİRAN KIRINTILARDAN KURTULMA GÜNÜ'DÜR
24 Nisan 2018
Tek Hikayesi Vatan Sevgisi Olan Kişinin Adıdır Ziya Sözen
10 Nisan 2018
1000 YILLIK TÜRK-KÜRT KARDEŞLİĞİ
05 Nisan 2018
KORUCULAR OLMASAYDI !..
31 Mart 2018
TÜRKİYE YANLIŞI BOZAR
19 Mart 2018
ÇANAKKALE DESTANI..
14 Mart 2018
ABD'NİN SURİYE TUTARSIZLIĞI
25 Şubat 2018
PKK’nın ‘‘KÜRT KARTI’’ Afrin’de Tutmadı
01 Şubat 2018
MESKUN MAHAL !..
29 Ocak 2018
AFRİN "Zeytin Dalı Harekatı"
23 Aralık 2017
BİR ACI KIŞ DESTANI: SARIKAMIŞ
11 Aralık 2017
KÜRDİSTAN BAHANESİ İLE BÜYÜK İSRAİL KURULUYOR
24 Kasım 2017
DÜNDEN BUGÜNE GÜVENLİK KORUCULUĞU SİSTEMİ
14 Kasım 2017
AHMET RECEP TEKCAN'I TANIMAK İÇİN ANLAMAK LAZIM!
13 Kasım 2017
SAAT 09:05
31 Ekim 2017
İNGİLİZ DERİN DEVLETİ YERYÜZÜNÜN EN SİNSİ EKİBİDİR..
09 Ekim 2017
İNGİLİZ DERİN DEVLETİNİN ORTADOĞU AJANI !
28 Eylül 2017
İNGİLİZ DERİN DEVLETİNİN YENİ PİYONU: BARZANİ
20 Ağustos 2017
AK PARTİ'DE Kİ REVİZYON!
16 Temmuz 2017
PENSİLVANYA ŞEYTANIN ÇOCUKLARI
09 Temmuz 2017
TAŞERON TERÖR ÖRGÜTLERİNİN İŞBİRLİĞİ
01 Haziran 2017
DARBE GİRİŞİMİ SAVUNMALARI..
29 Mayıs 2017
DARBEYİ ÜÇ HARFLİLER Mİ YAPTI ?
15 Mayıs 2017
FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN ALİ CENGİZ OYUNU
02 Mayıs 2017
21 MAYIS KORKUSU SARDI !
25 Mart 2017
DÜN-BUGÜN ÇANAKKALE RUHU
05 Mart 2017
FETÖ+PKK Terör Örgütlerinin Avusturya'daki Faaliyetleri
28 Şubat 2017
VİYANA'DA OSMANLI'NIN AYAK SESLERİ
13 Şubat 2017
40 YILLIK KANLI FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ
27 Ocak 2017
CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ ve GENEL FAYDALARI
01 Ocak 2017
SARIKAMIŞ HAREKATI !
23 Aralık 2016
BAŞARAMADILAR, BAŞARAMAYACAKLAR !..
15 Aralık 2016
CESUR ŞEHİDİM !..
01 Kasım 2016
TARİHSEL SÜREÇTE KÜRT AŞİRETLERİ
29 Ağustos 2016
PYD/YPG=PKK’NIN SON KAMUFLAJI SDG Mİ?
11 Ağustos 2016
BİR İHANET HİKAYESİ.. BİR KAHRAMANLIK DESTANI!
06 Haziran 2016
SURİYELİ ÇOCUK
13 Mart 2016
Egemenlik versus TERÖRİZM
13 Ocak 2016
SARIKAMIŞ'TAN MEKTUP !
29 Aralık 2015
ALGI YÖNETİMİ VE GERÇEKLER: GÜNEYDOĞU’DA SON DURUM
21 Kasım 2015
G-20 DEĞERLENDİRMESİ
03 Haziran 2015
MİLLETİ KUCAKLAYACAK EN ÖNEMLİ ANAHTAR!
26 Mayıs 2015
MUTLAK İKTİDAR !..
13 Aralık 2014
KENDİNİ YENİLEMEZSEN, SİLİNİRSİN !..
24 Kasım 2014
EĞİTİMCİLER, DARBE İLE DEĞER BULDU
18 Kasım 2014
KADINA ŞİDDETE HAYIR !..
16 Mayıs 2014
SOMA KAN AĞLIYOR ! GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR..
08 Mart 2014
EHL-İ SÜNNET Mİ, EHL-İ KÜFR MÜ?
10 Şubat 2014
MEVZUU CEMAAT DEĞİL, SEN DAHA ANLAMADIN MI?
28 Kasım 2013
TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ İÇİN, KALİTELİ EĞİTİM
02 Kasım 2013
AB'ye Elveda! ABD'ye Merhaba!
26 Ekim 2013
AĞAÇ SEVENLER Mİ? AĞAÇ'KAKAN'LAR MI?
10 Ekim 2013
'DARBEDENLER'den Olmak Ya da Olmamak!
30 Eylül 2013
Günümüz Osmanlı İmparatorluğu: ABD
06 Eylül 2013
Savaş Zorunlu Olmadıkça CİNAYETTİR..
30 Ağustos 2013
PAŞA, PAŞA! DEVLETİ KURTARABİLİRSİNİZ!..
21 Ağustos 2013
AYNI ÇATI ALTINDA İKİ MİLLETİN BARIŞI..
10 Ağustos 2013
'BARIŞ'LA GELEN BAYRAM
19 Temmuz 2013
Sahnede ABD, Mısır ve Ortadoğu
27 Haziran 2013
Yara Gezi Parkı'nda, Derman Devlette
18 Haziran 2013
ÇINARIMM, BABAM!..
10 Haziran 2013
GEZİ PARKI'NA KUŞBAKIŞI..
05 Haziran 2013
Post-Modern Polis Darbesi!
25 Mayıs 2013
'Büyük Ortadoğu' İçin GÜÇLER BİRLİĞİ
09 Mayıs 2013
Asli Değerimiz Ummetçilik!
30 Nisan 2013
Türkiye Cumhuriyeti
Haber Yazılımı